GraphQL Compose (2.0.0) - en to nn translation catalogue (30 entries)

en: enabled
nn: aktivert

en: Delete
nn: Slett

en: yes
nn: ja

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Weight
nn: Vekt

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: Field
nn: Felt

en: Path
nn: Sti

en: Advanced settings
nn: Avanserte innstillingar

en: User
nn: Brukar

en: Block
nn: Blokk

en: Page
nn: Nettside

en: Comment
nn: Kommentar

en: Field name
nn: Feltnamn

en: Fields
nn: Felt

en: String
nn: Streng

en: Ascending
nn: Stigande

en: Descending
nn: Synkande

en: Integer
nn: Heiltal

en: Hidden
nn: Skjult

en: English
nn: Engelsk

en: French
nn: Fransk

en: Spanish
nn: Spansk

en: Site information
nn: Opplysningar om nettstaden

en: Float
nn: Flyttal

en: Language code
nn: Språkkode

en: Turkish
nn: Tyrkisk
