GraphQL Compose (2.0.0) - en to ug translation catalogue (26 entries)

en: enabled
ug: ئېچىلدى

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Type
ug: تىپى

en: Description
ug: بايانى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Visible
ug: كۆرىنىدۇ

en: Options
ug: تاللاشلار

en: Block
ug: تارماق رايون

en: Comment
ug: ئىنكاس

en: Last
ug: ئاخىرقى

en: Operation
ug: مەشغۇلات

en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

en: French
ug: فرانسۇز تىلى

en: Spanish
ug: ئىسپان تىلى

en: First
ug: بىرىنچى

en: Site information
ug: بېكەت ئۇچۇرلىرى

en: Float
ug: لەيلىمە

en: Language code
ug: تىل كودى

en: Turkish
ug: تۈرك تىلى

en: Paragraph
ug: پاراگراف

en: Row
ug: قۇر

en: Image styles
ug: رەسىم تۈرلىرى
