GraphQL Compose (2.1.0-beta1) - en to am translation catalogue (30 entries)

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Value
am: እሴት

en: Type
am: ዓይነት

en: yes
am: አዎ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Weight
am: ክብደት

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Path
am: ዱካ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: Field name
am: የመስኩ ስም

en: Field type
am: የመስኩ ዓይነት

en: String
am: ሕብረቁምፊ

en: Integer
am: ኢንቲጀር

en: Hidden
am: ድብቅ

en: English
am: እግሊዝኛ

en: French
am: ፈረንሳይኛ

en: Spanish
am: ስፓኒሽ

en: Site information
am: ድረ ገጽ መረጃ

en: Float
am: ፍሎት

en: Language code
am: የቋንቋ ኮድ

en: Turkish
am: ቱርክኛ

en: Sort direction
am: የድርድር አቅጣጫ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Boolean
am: ቡሊያን
