GraphQL Compose (2.1.0-beta1) - en to el translation catalogue (55 entries)

en: enabled
el: ενεργοποιημένο

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Value
el: Αξία

en: Type
el: Τύπος

en: yes
el: ναι

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Weight
el: Βάρος

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Field
el: Πεδίο

en: Path
el: Διαδρομή

en: Visible
el: Ορατό

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Before
el: Πριν

en: After
el: Μετά

en: User
el: Χρήστης

en: Options
el: Επιλογές

en: Block
el: Μπλοκ

en: Page
el: Σελίδα

en: Menu link
el: Σύνδεσμος μενού

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Field type
el: Τύπος πεδίου

en: Fields
el: Πεδία

en: Nodes
el: Κόμβοι

en: String
el: Φράση

en: Last
el: Τελευταίο

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Integer
el: Ακέραιος αριθμός

en: true
el: αληθές

en: Operation
el: Λειτουργία

en: Hidden
el: Κρυφό

en: First
el: Πρώτο

en: Entity
el: Οντότητα

en: Site information
el: Πληροφορίες ιστοτόπου

en: on
el: ανοικτό

en: Reverse
el: Αντιστροφή

en: Float
el: Αριθμός κινητής υποδιαστολής

en: Language code
el: Κωδικός γλώσσας

en: Alias
el: Ψευδώνυμο

en: Sort direction
el: Κατεύθυνση ταξινόμησης

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: User roles
el: Ρόλοι χρηστών

en: Row
el: Γραμμή

en: Boolean
el: Δυαδική τιμή

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: The size of the file in bytes.
el: Το μέγεθος του αρχείου σε bytes.

en: Image styles
el: Στυλ εικόνων

en: Whether the user is active or blocked.
el: Εάν ο χρήστης είναι ενεργός ή αποκλεισμένος.

en: The description of the view.
el: Η περιγραφή του view.

en: Entity language
el: Γλώσσα οντότητας

en: The language code.
el: Ο κωδικός γλώσσας.
