GraphQL Compose (2.1.0-beta1) - en to kn translation catalogue (44 entries)

en: enabled
kn: ಸಕ್ರಿಯಗೊಂಡಿದೆ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: yes
kn: ಹೌದು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Section
kn: ವಿಭಾಗ

en: Visible
kn: ಕಾಣಿಸುವ

en: Before
kn: ಈ ಮೊದಲು

en: After
kn: ನಂತರ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: String
kn: ಸ್ಟ್ರಿಂಗ್

en: Last
kn: ಕೊನೆಯ

en: Ascending
kn: ಏರಿಕೆ ಕ್ರಮದಲ್ಲಿ

en: Descending
kn: ಇಳಿಕೆ ಕ್ರಮದಲ್ಲಿ

en: Integer
kn: ಪೂರ್ಣಾಂಕ

en: true
kn: ಸತ್ಯ

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: Hidden
kn: ಅಡಗಿಸಲಾದ

en: English
kn: ಇಂಗ್ಲಿಷ್

en: French
kn: ಫ್ರೆಂಚ್

en: Spanish
kn: ಸ್ಪಾನಿಶ್

en: First
kn: ಮೊದಲ

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Site information
kn: ಸೖಟಿನ ಬಗ್ಗೆ ಮಾಹಿತಿ

en: on
kn: ನಲ್ಲಿನ

en: Float
kn: ತೇಲಿಸು

en: Language code
kn: ಭಾಷಾ ಸಂಕೇತ

en: Portuguese
kn: ಪೋರ್ಚುಗೀಸ್

en: Turkish
kn: ಟರ್ಕಿಷ್

en: Paragraph
kn: ಪ್ಯಾರಾಗ್ರಾಫ್

en: Boolean
kn: ಬೂಲಿಯನ್

en: The mime type of the file.
kn: ಕಡತದ mime ಬಗೆ.
