GraphQL Compose (2.1.0-beta1) - en to ku translation catalogue (38 entries)

en: enabled
ku: چالاکە

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Value
ku: نرخ

en: Type
ku: جۆر

en: yes
ku: بەڵێ

en: Description
ku: دەربارە

en: Language
ku: زمان

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Weight
ku: سەنگ

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Field
ku: خانە

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Visible
ku: بینراو

en: Advanced settings
ku: ڕێکخستنە پێشکەوتووەکان

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Block
ku: بلۆک

en: Page
ku: پەڕە

en: Comment
ku: بۆچوون

en: Field name
ku: ناوی خانە

en: Field type
ku: جۆری خانە

en: Nodes
ku: گرێیەکان

en: String
ku: ڕیزبەند

en: Integer
ku: ژمارەی تەواو

en: Operation
ku: کردار

en: Hidden
ku: شارراوە

en: English
ku: ئنگلیزی

en: French
ku: فه‌ره‌نسی

en: Spanish
ku: ئیسپانی

en: Site information
ku: زانیاریی ماڵپەڕ

en: Float
ku: ژمارەی کەرت

en: Language code
ku: کۆدی زمان

en: KB
ku: ک.ب.

en: Alias
ku: نازناو

en: Turkish
ku: تورکی

en: Boolean
ku: بوولی

en: The size of the file in bytes.
ku: قه‌باره‌ی په‌ڕگه‌ به‌ بایت.

en: Image styles
ku: شێوازی وێنە
