GraphQL Compose (2.1.0-beta1) - en to ne translation catalogue (32 entries)

en: enabled
ne: सक्षम पारिएको

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Value
ne: मान

en: Type
ne: प्रकार

en: yes
ne: हो

en: Description
ne: विवरण

en: Language
ne: भाषा

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Weight
ne: वजन

en: Settings
ne: सेटिङहरू

en: Name
ne: नाम

en: URL
ne: यूआरएल

en: Path
ne: मार्ग

en: Visible
ne: दृश्यात्मक

en: User
ne: प्रयोगकर्ता

en: Block
ne: ब्लक

en: Page
ne: पृष्ठ

en: Comment
ne: प्रतिक्रिया

en: Field name
ne: क्षेत्र को नाम

en: Field type
ne: क्षेत्र को किसिम

en: Integer
ne: पूर्ण संख्या

en: Hidden
ne: लुकेको

en: English
ne: अंग्रेजी

en: French
ne: फ्रेंच

en: Spanish
ne: स्पेनिश

en: Site information
ne: साईटको जानकारी

en: Language code
ne: भाषा संकेत

en: KB
ne: किलोबाईट

en: Alias
ne: उपनाम

en: Turkish
ne: तुर्की

en: Sort direction
ne: दिशा अनुसार क्रमबद्ध

en: Boolean
ne: सही वा गलत
