GraphQL Compose (2.4.1) - en to be translation catalogue (53 entries)

en: enabled
be: уключана

en: Delete
be: Выдаліць

en: Value
be: Значэнне

en: Type
be: Тып

en: yes
be: так

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: Enabled
be: Уключана

en: Weight
be: Вага

en: Required
be: Абавязкова

en: Settings
be: Налады

en: Name
be: Імя

en: Field
be: Поле

en: URL
be: Спасылка

en: Path
be: Сцежка

en: Visible
be: Бачна

en: User
be: Карыстальнік

en: Options
be: Налады

en: Block
be: Блок

en: Page
be: Старонка

en: Revision ID
be: ID версіі

en: Comment
be: Каментар

en: Field name
be: Назва поля

en: Field type
be: Тып поля

en: Fields
be: Палі

en: Nodes
be: Матэрыялы

en: String
be: Радок

en: Ascending
be: Узыходны

en: Descending
be: Зыходны

en: Integer
be: Цэлае

en: true
be: слушна

en: Operation
be: Аперацыя

en: Hidden
be: Схаваць

en: English
be: Ангельская

en: French
be: Французская

en: Spanish
be: Гішпанская

en: Entity
be: Сутнасць

en: Site information
be: Інфармацыя пра сайт

en: Schema
be: Схема

en: User status
be: Статус карыстальніка

en: Float
be: Лічба з плаваючай коскай

en: Language code
be: Код мовы

en: KB
be: КБ

en: Alias
be: Аліас

en: Portuguese
be: Партугальская

en: Turkish
be: Турэцкая

en: Sort direction
be: Напрамак сартавання

en: Entity type
be: Тып сутнасці

en: Boolean
be: Лагічны тып  (Boolean)

en: The name of the file.
be: Імя файла.

en: Image styles
be: Стылі выяваў

en: Layout ID
be: Ідэнтыфікатар размеркавання

en: The description of the view.
be: Апісанне віда
