GraphQL Compose (2.4.1) - en to gl translation catalogue (61 entries)

en: enabled
gl: activado

en: Delete
gl: Borrar

en: Value
gl: Valor

en: Type
gl: Tipo

en: yes
gl: si

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: Enabled
gl: Activado

en: Weight
gl: Peso

en: Required
gl: Obrigatorio

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Field
gl: Campo

en: Path
gl: Ruta

en: Section
gl: Sección

en: Visible
gl: Visíbel

en: Before
gl: Antes

en: After
gl: Despois

en: User
gl: Usuario/a

en: Options
gl: Opcións

en: Block
gl: Bloque

en: Page
gl: Páxina

en: Revision ID
gl: ID da revisión

en: Comment
gl: Comentario

en: Field name
gl: Nome de campo

en: Field type
gl: Tipo de campo

en: Fields
gl: Campos

en: Nodes
gl: Nodos

en: String
gl: Cadea

en: Ascending
gl: Ascendente

en: Descending
gl: Descendente

en: Integer
gl: Enteiro

en: true
gl: verdadero

en: Operation
gl: Operación

en: Property
gl: Propiedade

en: Hidden
gl: Oculto

en: English
gl: Inglés

en: French
gl: Francés

en: Spanish
gl: Español

en: First
gl: Primeiro

en: Entity
gl: Entidade

en: Site information
gl: Información do sitio

en: Reverse
gl: Invertido

en: Information
gl: Información

en: Float
gl: Coma flotante

en: Language code
gl: Código do idioma

en: Portuguese
gl: Portugués

en: Turkish
gl: Turco

en: Paragraph
gl: Parágrafo

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: User roles
gl: Roles de usuario

en: Row
gl: Ringleira

en: Boolean
gl: Booleano

en: The name of the file.
gl: O nome do ficheiro.

en: The mime type of the file.
gl: O tipo mime do ficheiro.

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: Breadcrumbs
gl: Migas de pan

en: Image styles
gl: Estilos de imaxe

en: Schema version
gl: Versión do esquema

en: Contextual filters
gl: Filtros contextuais

en: The description of the view.
gl: Descrición da vista.
