GraphQL Compose (2.4.1) - en to pl translation catalogue (85 entries)

en: enabled
pl: włączone

en: Delete
pl: Usuń

en: Value
pl: Wartość

en: Type
pl: Typ

en: yes
pl: tak

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Enabled
pl: Włączone

en: Weight
pl: Waga

en: Required
pl: Wymagane

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Field
pl: Pole

en: Path
pl: Ścieżka

en: Section
pl: Sekcja

en: Visible
pl: Widoczny

en: Before
pl: Przed

en: After
pl: Po

en: User
pl: Użytkownik

en: Options
pl: Opcje

en: Block
pl: Blok

en: Page
pl: Strona

en: Revision ID
pl: ID wersji

en: Comment
pl: Komentarz

en: Field name
pl: Nazwa pola

en: Field type
pl: Typ pola

en: Fields
pl: Pola

en: Nodes
pl: Węzły

en: String
pl: Napis

en: Last
pl: Ostatni

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

en: Integer
pl: Liczba całkowita

en: true
pl: prawda

en: Operation
pl: Czynność

en: Property
pl: Właściwość

en: Hidden
pl: Ukryty

en: English
pl: Angielski

en: French
pl: Francuski

en: Spanish
pl: Hiszpański

en: First
pl: Pierwszy

en: Entity
pl: Encja

en: Site information
pl: Podstawowe dane

en: Schema
pl: Schemat

en: on
pl: na

en: Reverse
pl: Odwróć

en: User status
pl: Status użytkownika

en: Information
pl: Informacja

en: Float
pl: Liczba zmiennoprzecinkowa

en: Language code
pl: Kod języka

en: Portuguese
pl: Portugalski

en: Turkish
pl: Turecki

en: Paragraph
pl: Akapit

en: Sort direction
pl: Kierunek sortowania

en: Field options
pl: Opcje pola

en: Entity type
pl: Typ encji

en: User roles
pl: Role użytkowników

en: Row
pl: Wiersz

en: The name of the file.
pl: Nazwa pliku.

en: The mime type of the file.
pl: Typ MIME pliku.

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: The size of the file in bytes.
pl: Wielkość pliku w bajtach.

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Custom settings
pl: Własne ustawienia

en: Image styles
pl: Style obrazków

en: Address country.
pl: Kraj.

en: Custom content
pl: Dostosowana zawartość

en: Schema version
pl: Wersja schematu

en: Contextual filters
pl: Filtry kontekstowe

en: Layout ID
pl: ID układu

en: The title of the link.
pl: Tytuł odnośnika.

en: The URL of the link.
pl: URL odnośnika.

en: Whether the user is active or blocked.
pl: Czy użytkownik jest aktywny czy zablokowany.

en: The description of the view.
pl: Opis widoku

en: The URL of the file.
pl: Adres URL pliku.

en: Entity language
pl: Język encji

en: Raw output
pl: Nieprzetworzone dane wyjściowe

en: You have no fields. Add some to your view.
pl: Brak pól. Należy dodać kilka do widoku.

en: Use entities as row data.
pl: Użycie encji jako danych wiersza.

en: Use fields as row data.
pl: Użycie pól jako danych wiersza

en: Alias for @id
pl: Alias dla @id

en: Raw output for @id
pl: Nieprzetworzone dane wyjściowe dla @id

en: Entity options
pl: Opcje encji

en: Field row
pl: Wiersz pola

en: The language code.
pl: Kod języka.
