GraphQL Compose (2.4.1) - en to fa translation catalogue (57 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: yes
fa: بله

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Enabled
fa: فعال

en: Weight
fa: وزن

en: Required
fa: اجباری

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Field
fa: میدان

en: URL
fa: نشانی

en: Path
fa: مسیر

en: Visible
fa: نمایان

en: Before
fa: قبل از

en: After
fa: بعد

en: User
fa: کاربر

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Block
fa: قالبک

en: Page
fa: صفحه

en: Revision ID
fa: هویت تنقیح

en: Comment
fa: نظر

en: Field name
fa: نام میدان

en: Field type
fa: نوع میدان

en: Fields
fa: میدانها

en: Nodes
fa: گره‌ها

en: String
fa: رشته

en: Last
fa: آخرین

en: Ascending
fa: صعودی

en: Descending
fa: نزولی

en: Integer
fa: صحیح

en: Property
fa: ویژگی

en: Hidden
fa: پنهان

en: English
fa: انگلیسی

en: French
fa: فرانسوی

en: Spanish
fa: اسپانیایی

en: First
fa: اولین

en: Entity
fa: عنصر

en: Site information
fa: اطلاعات سایت

en: Reverse
fa: معکوس

en: User status
fa: وضعیت کاربر

en: Information
fa: اطلاعات

en: Float
fa: شناور

en: Language code
fa: کد زبان

en: Alias
fa: نام مستعار

en: Paragraph
fa: فقره

en: Sort direction
fa: جهت مرتب سازی

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: User roles
fa: نقش‌های کاربری

en: Row
fa: سطر

en: Boolean
fa: منطقی

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: Breadcrumbs
fa: سلسله صفحات

en: Image styles
fa: سبک‌های تصویر

en: Contextual filters
fa: صافیهای زمینه‌ای

en: The description of the view.
fa: توضیحات نما
