GraphQL Compose (2.4.1) - en to ps translation catalogue (32 entries)

en: Delete
ps: ړنګول

en: Value
ps: بيه

en: Type
ps: بڼه

en: yes
ps: هو

en: Description
ps: سپړنه

en: Language
ps: ژبه

en: Weight
ps: وزن

en: Required
ps: غوښتى

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: URL
ps: پته (URL)

en: Path
ps: يونلور

en: Visible
ps: لیدوړ

en: Before
ps: مخکې

en: After
ps: وروسته

en: User
ps: غړی

en: Block
ps: غونډ

en: Page
ps: پاڼه

en: Comment
ps: تبصره

en: Ascending
ps: ختند

en: Descending
ps: پرتند

en: Hidden
ps: پټ

en: English
ps: انګرېزي

en: French
ps: فرانسوی

en: Spanish
ps: هسپانوی

en: Site information
ps: پاڼې مالومات

en: User status
ps: غړي الت

en: Alias
ps: پورنوم

en: Turkish
ps: تورکی

en: User roles
ps: د غړي دندې

en: Row
ps: کتار

en: Boolean
ps: هو-نه ييز (Boolean)
