GraphQL Compose (2.4.1) - en to te translation catalogue (35 entries)

en: enabled
te: చేతనం చేయబడింది

en: Delete
te: తొలగించు

en: Value
te: విలువ

en: Type
te: రకం

en: yes
te: అవును

en: Description
te: వివరణ

en: Language
te: భాష

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Weight
te: భారం

en: Required
te: తప్పనిసరి

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: Field
te: ఖాళీ

en: URL
te: యూఆరెల్

en: Before
te: ముందు

en: After
te: తరువాత

en: User
te: వాడుకరి

en: Options
te: ఎంపికలు

en: Page
te: పేజీ

en: Comment
te: వ్యాఖ్య

en: Field name
te: ఫీల్డ్ పేరు

en: Field type
te: ఫీల్డ్ రకం

en: String
te: పదబంధం

en: Ascending
te: ఆరోహణ

en: Descending
te: అవరోహణ

en: Integer
te: పూర్ణసంఖ్య

en: English
te: ఆంగ్లం

en: French
te: ఫ్రెంచ్

en: Spanish
te: స్పానిష్

en: Site information
te: సైటు సమాచారం

en: Information
te: సమాచారం

en: Language code
te: భాషా సంకేతం

en: KB
te: కిబై

en: Portuguese
te: పోర్చుగీస్

en: Turkish
te: టర్కిష్
