GraphQL Compose (3.0.0-alpha1) - en to da translation catalogue (83 entries)

en: enabled
da: aktiveret

en: Delete
da: Slet

en: Value
da: Værdi

en: yes
da: ja

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Weight
da: Vægt

en: Required
da: Obligatorisk

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Field
da: Felt

en: Path
da: Sti

en: Section
da: Sektion

en: Visible
da: Synlig

en: Before
da: Før

en: After
da: Efter

en: User
da: Bruger

en: Options
da: Valg

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Revision ID
da: Versions-ID

en: Comment
da: Kommentar

en: Field name
da: Feltnavn

en: Field type
da: Felttype

en: Fields
da: Felter

en: Nodes
da: Indhold

en: String
da: Tekst

en: Last
da: Sidste

en: Ascending
da: Stigende

en: Descending
da: Faldende

en: Integer
da: Heltal

en: true
da: sand

en: Operation
da: Handling

en: Property
da: Egenskab

en: Hidden
da: Skjult

en: English
da: Engelsk

en: French
da: Fransk

en: Spanish
da: Spansk

en: First
da: Første

en: Site information
da: Generel information

en: on
da: til

en: Reverse
da: Omvendt

en: User status
da: Brugerstatus

en: Float
da: Kommatal

en: Language code
da: Sprogkode

en: KB
da: kB

en: Portuguese
da: Portugisisk

en: Turkish
da: Tyrkisk

en: Paragraph
da: Afsnit

en: Sort direction
da: Sorteringsretning

en: Field options
da: Felt indstillinger

en: Entity type
da: Entity-type

en: User roles
da: Brugerroller

en: Row
da: Række

en: Boolean
da: Boolsk

en: The name of the file.
da: Filens navn.

en: The mime type of the file.
da: Filens mime-type.

en: Items per page
da: Antal elementer

en: The size of the file in bytes.
da: Filens størrelse i bytes.

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Image styles
da: Billedformater

en: Address country.
da: Kommune.

en: Custom content
da: Brugerdefineret indhold

en: Schema version
da: Schema-version

en: Contextual filters
da: Kontekstuelle filtre

en: @name is required.
da: @name er obligatorisk.

en: The title of the link.
da: Linkets titel

en: The URL of the link.
da: Linkets URL

en: Whether the user is active or blocked.
da: Hvorvidt brugeren er aktiv eller blokeret.

en: The description of the view.
da: Viewets beskrivelse.

en: Entity language
da: Entity-sprog

en: Raw output
da: Råt output

en: You have no fields. Add some to your view.
da: Du har ingen felter. Tilføj nogle til dit view.

en: Use entities as row data.
da: Brug entities som rækkedata.

en: Use fields as row data.
da: Brug felter som rækkedata.

en: Raw output for @id
da: Råt output for @id

en: Entity options
da: Entity-valg

en: Field row
da: Feltrække

en: The language code.
da: Sprogkoden.

en: The language name.
da: Navnet på sproget.
