GraphQL Compose (3.0.0-alpha1) - en to ml translation catalogue (32 entries)

en: enabled
ml: പ്രവർത്തനക്ഷമമാക്കി

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Value
ml: മൂല്യം

en: Type
ml: തരം

en: yes
ml: അതെ

en: Description
ml: വിവരണം

en: Language
ml: ഭാഷ

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Yes
ml: അതെ

en: No
ml: അല്ല

en: Weight
ml: ഭാരം

en: Required
ml: അത്യന്താപേക്ഷിതം

en: Settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍

en: Name
ml: പേര്

en: Field
ml: ഫീൽഡ്

en: URL
ml: യു.ആർ.എൽ

en: Path
ml: വഴി

en: User
ml: ഉപയോക്താവ്

en: Block
ml: ബ്ലോക്ക്

en: Comment
ml: അഭിപ്രായം

en: Field name
ml: ഫീല്ഡിന്റെ പേര്

en: String
ml: സ്ട്രിങ്ങ്

en: Integer
ml: പൂര്‍ണ്ണസംഖ്യ

en: English
ml: ഇംഗ്ലീഷ്

en: French
ml: ഫ്രഞ്ച്

en: Spanish
ml: സ്പാനിഷ്

en: Site information
ml: സൈറ്റ് വിവരങ്ങള്‍

en: Float
ml: ഫ്ലോട്ട്

en: Language code
ml: ഭാഷയുടെ കോഡ്

en: KB
ml: കെ.ബി.

en: Turkish
ml: ടര്‍ക്കിഷ്

en: Boolean
ml: ബൂളിയന്‍
