GraphQL Compose (3.0.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (67 entries)

en: enabled
oc: activat

en: Delete
oc: Suprimir

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: yes
oc: òc

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Enabled
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Weight
oc: Pes

en: Required
oc: Requesit

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Field
oc: Camp

en: Path
oc: Camin

en: Section
oc: Seccion

en: Before
oc: Abans

en: After
oc: Aprèp

en: User
oc: Utilizaire

en: Options
oc: Opcions

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: Revision ID
oc: Identificant (ID) de revision

en: Comment
oc: Comentari

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Field type
oc: Tipe de camp

en: Fields
oc: Camps

en: Nodes
oc: Nosèls

en: String
oc: Cadena de caractèrs

en: Last
oc: Darrièr

en: Ascending
oc: Ascendent

en: Descending
oc: Descendent

en: Integer
oc: Entièr

en: true
oc: verai

en: Operation
oc: Operacion

en: Property
oc: Proprietat

en: Hidden
oc: Amagat

en: English
oc: Anglés

en: French
oc: Francés

en: Spanish
oc: Espanhòl

en: First
oc: Primièr

en: Entity
oc: Entitat

en: Site information
oc: Informacions

en: Schema
oc: Esquèma

en: on
oc: activat

en: Reverse
oc: Inversat

en: Information
oc: Informacions

en: Float
oc: Real amb virgula flotanta

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: KB
oc: Ko

en: Alias
oc: Aliàs

en: Turkish
oc: Turc

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: User roles
oc: Ròtles de l'utilizaire

en: Row
oc: Linha

en: The name of the file.
oc: Lo nom del fichièr.

en: The mime type of the file.
oc: Lo tipe MIME del fichièr.

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: Image styles
oc: Estils d'imatges

en: Custom content
oc: Contengut personalizat

en: Schema version
oc: Version del schéma de la BDD

en: Contextual filters
oc: Filtres contextuals

en: The title of the link.
oc: Lo títol del ligam

en: The URL of the link.
oc: L'URL del ligam

en: Whether the user is active or blocked.
oc: Se l'utilizaire es actiu o blocat.

en: The description of the view.
oc: La descripcion de la vista.
