GraphQL Compose (3.0.0-alpha1) - en to is translation catalogue (44 entries)

en: enabled
is: virkt

en: Delete
is: Eyða

en: Value
is: Gildi

en: Type
is: Gerð

en: yes
is: já

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Enabled
is: Virkt

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Weight
is: Vægi

en: Required
is: Nauðsynleg(t)

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Field
is: Svæði

en: URL
is: vefslóð

en: Path
is: Slóð

en: Visible
is: Sýnilegt

en: Before
is: Fyrir

en: After
is: Eftir

en: User
is: Notandi

en: Options
is: Möguleikar

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Comment
is: Ummæli

en: Fields
is: Svæði

en: Nodes
is: Nóður

en: String
is: Strengur

en: Last
is: Síðasta

en: Ascending
is: Hækkandi

en: Descending
is: Lækkandi

en: Integer
is: Heiltala

en: Hidden
is: Falið

en: English
is: Enska

en: French
is: Franska

en: Spanish
is: Spænska

en: First
is: Fyrsta

en: Site information
is: Upplýsingar vefs

en: Information
is: Upplýsingar

en: Language code
is: Tungumálskóði

en: Turkish
is: Tyrkneska

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: The name of the country.
is: Nafn á landi.

en: Custom content
is: Sértækt innihald
