GraphQL Compose (3.0.0-alpha1) - en to kk translation catalogue (32 entries)

en: enabled
kk: қосулы

en: Delete
kk: Өшіру

en: Value
kk: Мән

en: Type
kk: Тип

en: yes
kk: Иә

en: Description
kk: Сипаттама

en: Language
kk: Тіл

en: Enabled
kk: Қосылған

en: Yes
kk: Йә

en: No
kk: Жоқ

en: Weight
kk: Салмағы

en: Required
kk: Қажетті

en: Settings
kk: Теңшелімдер

en: Name
kk: Аты

en: Field
kk: Өріс

en: Path
kk: Жол

en: User
kk: Пайдаланушы

en: Block
kk: Блок

en: Page
kk: Бет

en: Comment
kk: Пікір

en: Field type
kk: Өрістін типы

en: Fields
kk: Өрістер

en: String
kk: Жазба жолы

en: Operation
kk: Операция

en: English
kk: Ағылшын

en: French
kk: Француз

en: Spanish
kk: Испан

en: Site information
kk: Сайт туралы мәлімет

en: Language code
kk: Тілдің коды

en: KB
kk: Кб

en: Alias
kk: Лақап ат

en: Turkish
kk: Түрік
