GraphQL - en to gl translation catalogue (5 entries)

en: Operation
gl: Operación

en: Permissions
gl: Permisos

en: Any
gl: Calquera

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: Entity ID
gl: ID da entidade
