GraphQL - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Operation
pt: Operação

en: Permissions
pt: Permissões

en: Any
pt: Qualquer

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: Entity bundle
pt: Pacote de entidades
