GraphQL - en to cs translation catalogue (5 entries)

en: Operation
cs: Operace

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Any
cs: Libovolný

en: Entity type
cs: Typ entity

en: Entity ID
cs: ID entity
