GraphQL Core Schema (1.0.23) - en to cy translation catalogue (26 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Value
cy: Gwerth

en: Type
cy: Math

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: File
cy: Ffeil

en: Field
cy: Maes

en: View
cy: Gweld

en: Format
cy: Fformat

en: Path
cy: Llwybr

en: Menu
cy: Dewislen

en: Link Title
cy: Pennawd Dolen

en: Access denied
cy: Mynediad wedi ei wrthod

en: Page
cy: Tudalen

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Revisions
cy: Diwygiadau

en: Sort order
cy: Dosbarthu trefn

en: Media
cy: Cyfryngau

en: Method
cy: Dull

en: Link URL
cy: Cysylltu URL

en: Filters
cy: Hidlyddion

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Root
cy: Gwreiddyn

en: Limit
cy: Terfyn

en: Offset
cy: Ongli
