GraphQL Core Schema (1.0.24) - en to az translation catalogue (33 entries)

en: Title
az: Başlıq

en: Value
az: Qiymət

en: Type
az: Növ

en: Description
az: İzahat

en: Language
az: Dil

en: Enabled
az: Qoşulub

en: File
az: Fayl

en: Field
az: Sahə

en: View
az: Görünüş

en: Path
az: Yol

en: Menu
az: Menyu

en: Access denied
az: Giriş qadağandır

en: Page
az: Səhifə

en: Breadcrumb
az: Çörək qırıntıları

en: Menu link
az: Menyu linki

en: Revisions
az: Reviziyalar

en: Sort order
az: Sırala

en: Link URL
az: URL linki

en: Rows
az: Sıralar

en: Filters
az: Filtrlər

en: Sort by
az: Sırala

en: Result
az: Nəticə

en: Entity
az: Entiti

en: Offset
az: Ofset

en: Machine name
az: Maşın adı

en: Route
az: Marşrut

en: Entity type
az: Varlıq növü

en: Debugging
az: Sazlama

en: Rendered output
az: Göstərilən çıxış

en: View mode
az: Baxış rejimi

en: The entity type.
az: Entiti növü.

en: Contextual filters
az: Kontekstual filtrlər

en: The user ID.
az: İstifadəçi ID-si.
