GraphQL Core Schema (1.0.25) - en to be translation catalogue (30 entries)

en: Title
be: Загаловак

en: User Login
be: Логін Карыстальніка

en: Value
be: Значэнне

en: Type
be: Тып

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: Enabled
be: Уключана

en: File
be: Файл

en: Field
be: Поле

en: Label
be: Подпіс

en: View
be: Праглядзець

en: Format
be: Фармат

en: URL
be: Спасылка

en: Path
be: Сцежка

en: Menu
be: Меню

en: Access denied
be: Дасяг забаронены

en: Page
be: Старонка

en: Menu link
be: Спасылка меню

en: Filter
be: Фільтраваць

en: Revisions
be: Версіі

en: Media
be: Мультымедыя

en: Method
be: Метад

en: Rows
be: Радкі

en: Filters
be: Фільтры

en: Sort by
be: Сартаваць па

en: Entity
be: Сутнасць

en: Machine name
be: Машынная назва

en: Route
be: Маршрут

en: Entity type
be: Тып сутнасці

en: View mode
be: Лад выгляду
