GraphQL Core Schema (1.0.25) - en to gl translation catalogue (38 entries)

en: Title
gl: Título

en: User Login
gl: Acceso de usuario/a

en: Value
gl: Valor

en: Type
gl: Tipo

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: Enabled
gl: Activado

en: File
gl: Ficheiro

en: Field
gl: Campo

en: Label
gl: Etiqueta

en: View
gl: Ver

en: Format
gl: Formato

en: Path
gl: Ruta

en: Menu
gl: Menú

en: Link Title
gl: Título da ligazón

en: Access denied
gl: Acceso denegado

en: Page
gl: Páxina

en: Breadcrumb
gl: Miga de pan

en: Menu link
gl: Ligazón de menú

en: Filter
gl: Filtro

en: Revisions
gl: Revisión

en: Sort order
gl: Orde predeterminada

en: Media
gl: Medios

en: Method
gl: Método

en: Rows
gl: Filas

en: Filters
gl: Filtros

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Root
gl: Raíz

en: Limit
gl: Límite

en: Entity
gl: Entidade

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Route
gl: Ruta

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: Debugging
gl: Depuración

en: View mode
gl: Modo de vista

en: Contextual filters
gl: Filtros contextuais

en: Langcode
gl: Código de idioma
