GraphQL Core Schema (1.0.26) - en to cs translation catalogue (39 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Value
cs: Hodnota

en: Type
cs: Typ

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: File
cs: Soubor

en: Field
cs: Pole

en: Label
cs: Popisek

en: View
cs: Zobrazit

en: Format
cs: Formát

en: Path
cs: Cesta

en: Link Title
cs: Název odkazu

en: Access denied
cs: Přístup byl zamítnut

en: Page
cs: Stránka

en: Breadcrumb
cs: Drobečková navigace

en: Menu link
cs: Položka menu

en: Filter
cs: Filtr

en: Revisions
cs: Revize

en: Sort order
cs: Pořadí

en: Media
cs: Média

en: Method
cs: Metoda

en: Link URL
cs: URL odkazu

en: Rows
cs: Řádky

en: Filters
cs: Filtry

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Root
cs: Kořen

en: Sort
cs: Řazení

en: Offset
cs: Posun

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Route
cs: Cesta

en: Entity type
cs: Typ entity

en: Debugging
cs: Ladění

en: Menu links
cs: Odkazy menu

en: View mode
cs: Režim zobrazení

en: Contextual filters
cs: Kontextuální filtry

en: The user ID.
cs: ID uživatele.

en: The title of the link.
cs: Nadpis odkazu.

en: The URL of the link.
cs: URL odkazu.
