GraphQL Core Schema (1.0.26) - en to fr translation catalogue (49 entries)

en: Title
fr: Titre

en: User Login
fr: Identifiant de l'utilisateur

en: Value
fr: Valeur

en: Language
fr: Langue

en: Enabled
fr: Activé

en: File
fr: Fichier

en: No fields available
fr: Aucun champ disponible

en: Field
fr: Champ

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: Path
fr: Chemin

en: Link Title
fr: Titre du Lien

en: Access denied
fr: Accès refusé

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Menu link
fr: Lien du menu

en: Filter
fr: Filtrer

en: Revisions
fr: Versions

en: Type name
fr: Nom du type

en: Sort order
fr: Ordre de tri

en: Media
fr: Média

en: Method
fr: Méthode

en: Link URL
fr: Url du Lien

en: Rows
fr: Rangées

en: Filters
fr: Filtres

en: Sort by
fr: Trier par

en: Root
fr: Racine

en: Result
fr: Résultat

en: Limit
fr: Limite

en: Entity
fr: Entité

en: Object
fr: Objet

en: Enabled fields
fr: Champs activés

en: Sort
fr: Trier

en: Offset
fr: Décalage

en: Machine name
fr: Nom système

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Debugging
fr: Débogage

en: Metatags
fr: Balises meta (Meta tags)

en: Menu links
fr: Liens de menu

en: Rendered output
fr: Rendu de l'affichage

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: The entity type.
fr: Le type d'entité.

en: Contextual filters
fr: Filtres contextuels

en: The user ID.
fr: L'identifiant (ID) de l'utilisateur.

en: The title of the link.
fr: Le titre du lien

en: The URL of the link.
fr: L'URL du lien

en: Local Tasks
fr: Tâches Locales

en: Langcode
fr: Code de la langue

en: Enabled entity types
fr: Types d'entités activés

en: Could not retrieve the remote URL (@url).
fr: L'URL distante (@url) n'a pas pu être récupérée.
