GraphQL Core Schema (1.0.5) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: Title
it: Titolo

en: User Login
it: Login Utente

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: Format
it: Formato

en: Path
it: Percorso

en: Link Title
it: Titolo del link

en: Access denied
it: Accesso negato

en: Page
it: Pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Menu link
it: Voce del menu

en: Filter
it: Filtra

en: Revisions
it: Revisioni

en: Sort order
it: Ordinamento

en: Method
it: Metodo

en: Link URL
it: URL del link

en: Rows
it: Righe

en: Filters
it: Filtri

en: Sort by
it: Ordina per

en: Result
it: Risultato

en: Limit
it: Limite

en: Entity
it: Entità

en: Sort
it: Ordinamento

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Route
it: Itinerario

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Menu links
it: Voci di menu

en: Rendered output
it: Presentazione finale

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: The entity type.
it: Il tipo di entità.

en: Contextual filters
it: Filtri contestuali

en: The user ID.
it: ID dell'utente.
