GraphQL Shield (1.0.0) - en to bn translation catalogue (22 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Message
bn: বার্তা

en: Name
bn: নাম

en: Time
bn: সময়

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: Error
bn: ত্রুটি

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: IP Address
bn: আইপি ঠিকানা

en: Blocked
bn: নিষ্ক্রিয়

en: About
bn: সম্পর্কে
