GraphQL Shield (1.0.0) - en to ca translation catalogue (40 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Value
ca: Valor

en: Type
ca: Tipus

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Description
ca: Descripció

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Overview
ca: Resum

en: Edit
ca: Edita

en: Message
ca: Missatge

en: Name
ca: Nom

en: Time
ca: Hora

en: Timestamp
ca: Marca horària

en: Unknown
ca: Desconegut

en: User
ca: Usuari

en: User ID
ca: Identificador d'usuari

en: Created
ca: Creat

en: Active
ca: Actiu

en: Never
ca: Mai

en: Severity
ca: Severitat

en: Warning
ca: Avís

en: Filters
ca: Filtres

en: IP Address
ca: Adreça IP

en: Expires
ca: Expira

en: Save Changes
ca: Desa els canvis

en: Key
ca: Clau

en: Expired
ca: Caducat

en: Features
ca: Funcionalitats

en: Query
ca: Consulta

en: Blocked
ca: Bloquejat

en: About
ca: Detalls

en: Memory limit
ca: Límit de memòria

en: API Keys
ca: Claus d'API

en: Metric
ca: Mètric

en: Requests
ca: Consultes

en: - All -
ca: - Tot -

en: Critical
ca: Crític

en: Allowed roles
ca: Rols permesos
