GraphQL Shield (1.0.0) - en to cy translation catalogue (27 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Value
cy: Gwerth

en: Type
cy: Math

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Overview
cy: Arolwg

en: Edit
cy: Golygu

en: Message
cy: Neges

en: Name
cy: Enw

en: Time
cy: Amser

en: Timestamp
cy: Amsernod

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Error
cy: Gwall

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Active
cy: Gweithredol

en: Never
cy: Byth

en: Severity
cy: Difrifoldeb

en: Filters
cy: Hidlyddion

en: IP Address
cy: Cyfeiriad IP

en: Key
cy: Allwedd

en: Query
cy: Ymholiad

en: Blocked
cy: Wedi blocio
