GraphQL Shield (1.0.0) - en to et translation catalogue (39 entries)

en: Status
et: Olek

en: Delete
et: Kustuta

en: Operations
et: Toimingud

en: Value
et: Väärtus

en: Type
et: Liik

en: Cancel
et: Tühista

en: Description
et: Kirjeldus

en: Disabled
et: Keelatud

en: Enabled
et: Lubatud

en: Overview
et: Ülevaade

en: Edit
et: Muuda

en: Message
et: Teade

en: Name
et: Nimi

en: Time
et: Aeg

en: Timestamp
et: Kuupäev ja aeg

en: Unknown
et: Tundmatu

en: User
et: Kasutaja

en: User ID
et: Kasutaja ID

en: Error
et: Viga

en: Created
et: Loodud

en: Active
et: Aktiivne

en: Never
et: Mitte kunagi

en: Severity
et: Tõsidus

en: Warning
et: Hoiatus

en: Filters
et: Filtrid

en: Key
et: Võti

en: Features
et: Omadused

en: Query
et: Päring

en: Blocked
et: Blokeeritud

en: Reason
et: Põhjus

en: About
et: Programmist

en: Memory limit
et: Mälulimiit

en: Errors
et: Vead

en: Metric
et: Meetermõõdustik

en: - All -
et: - Kõik -

en: Critical
et: Kriitiline

en: Allowed roles
et: Lubatud rollid

en: Max age
et: Maksimaalne vanus

en: Logging settings
et: Logimise seaded
