GraphQL Shield (1.0.0) - en to fil translation catalogue (20 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Value
fil: Halaga

en: Type
fil: Uri

en: Cancel
fil: Kanselahin

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Disabled
fil: Nakahinto

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Overview
fil: Pangkalahatang-ideya

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Message
fil: Mensahe

en: Name
fil: Pangalan

en: Error
fil: Mali

en: Created
fil: Inilikha

en: Active
fil: Aktibo

en: Filters
fil: Mga salaan

en: IP Address
fil: Tirahang IP

en: Key
fil: Susi

en: Blocked
fil: Hinadlangan
