GraphQL Shield (1.0.0) - en to fr translation catalogue (49 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Value
fr: Valeur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Edit
fr: Modifier

en: Name
fr: Nom

en: Time
fr: Heure

en: Timestamp
fr: Horodatage

en: Unknown
fr: Inconnu

en: User
fr: Utilisateur

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Error
fr: Erreur

en: Created
fr: Créé

en: Active
fr: Actif

en: Never
fr: Jamais

en: Severity
fr: Importance

en: Warning
fr: Avertissement

en: Filters
fr: Filtres

en: IP Address
fr: Adresse IP

en: Expires
fr: Expire

en: Expiration Date
fr: Date d'expiration

en: Revoke
fr: Révoquer

en: Save Changes
fr: Enregistrer les modifications

en: Key
fr: Clef

en: Manual
fr: Manuel

en: Expired
fr: Expiré

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Query
fr: Requête

en: Blocked
fr: Bloqué

en: Reason
fr: Raison

en: About
fr: À propos

en: Memory limit
fr: Limite de mémoire

en: API Keys
fr: Clés API

en: Errors
fr: Erreurs

en: Metric
fr: Métrique

en: Requests
fr: Requêtes

en: - All -
fr: - Tout -

en: Critical
fr: Critique

en: Allowed roles
fr: Rôles autorisés

en: Event Type
fr: Type de l'Évènement

en: Content Security Policy
fr: Politique de sécurité du contenu (CSP)

en: Query ID
fr: Identifiant (ID) de requête

en: Max age
fr: Age maximum

en: Logging settings
fr: Paramètres de journalisation

en: Last Used
fr: Dernière utilisation
