GraphQL Shield (1.0.0) - en to de translation catalogue (8 entries)

en: Disabled
de: Abgschaltet

en: Enabled
de: Ygschaltet

en: User ID
de: Aawänder-ID

en: Error
de: Fähler

en: Warning
de: Warnig

en: IP Address
de: IP-Adrässe

en: Key
de: Taste

en: Info
de: Information
