GraphQL Shield (1.0.0) - en to hu translation catalogue (48 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Message
hu: Üzenet

en: Name
hu: Név

en: Time
hu: Idő

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: User
hu: Felhasználó

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Error
hu: Hiba

en: Created
hu: Létrehozva

en: Active
hu: Aktív

en: Never
hu: Soha

en: Severity
hu: Szint

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Filters
hu: Szűrők

en: IP Address
hu: IP-cím

en: Expires
hu: Lejár

en: Expiration Date
hu: Lejárat dátuma

en: Save Changes
hu: Változások mentése

en: Key
hu: Kulcs

en: Manual
hu: Kézi

en: Expired
hu: Lejárt

en: Features
hu: Jellemzők

en: Query
hu: Lekérdezés

en: Info
hu: Infó

en: Blocked
hu: Zárolt

en: Reason
hu: Ok

en: About
hu: Leírás

en: Memory limit
hu: Memóriakorlát

en: Errors
hu: Hibák

en: Metric
hu: Metrikus

en: - All -
hu: – Mind –

en: Critical
hu: Kritikus

en: Allowed roles
hu: Engedélyezett szerepkörök

en: Max age
hu: Felső korhatár

en: Logging settings
hu: Naplózási beállítások

en: Last Used
hu: Utoljára használt

en: CORS settings
hu: CORS beállítások
