GraphQL Shield (1.0.0) - en to it translation catalogue (42 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Overview
it: Panoramica

en: Edit
it: Modifica

en: Message
it: Messaggio

en: Name
it: Nome

en: Time
it: Data e ora

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: User
it: Utente

en: User ID
it: ID utente

en: Error
it: Errore

en: Created
it: Creato

en: Active
it: Attivo

en: Never
it: Mai

en: Severity
it: Rilevanza

en: Warning
it: Avviso

en: Filters
it: Filtri

en: IP Address
it: Indirizzo IP

en: Expiration Date
it: Data scadenza

en: Save Changes
it: Salva le modifiche

en: Key
it: Chiave

en: Manual
it: Manuale

en: Features
it: Funzionalità

en: Info
it: Informazioni

en: Blocked
it: Bloccato

en: Reason
it: Ragione

en: About
it: Informazioni

en: Memory limit
it: Limite di memoria

en: Errors
it: Errori

en: Metric
it: Metrico

en: - All -
it: - Tutto -

en: Critical
it: Critico

en: Allowed roles
it: Ruoli abilitati

en: Max age
it: Età massima

en: No logs found.
it: Nessuna registrazione trovata.
