GraphQL Shield (1.0.0) - en to ja translation catalogue (43 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Overview
ja: 概観

en: Edit
ja: 編集

en: Message
ja: メッセージ

en: Name
ja: 名前

en: Time
ja: 時間

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: Unknown
ja: 不明

en: User
ja: ユーザー

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Error
ja: エラー

en: Created
ja: 作成

en: Active
ja: アクティブ

en: Never
ja: なし

en: Severity
ja: 重大度

en: Warning
ja: 警告

en: Filters
ja: フィルター

en: IP Address
ja: IPアドレス

en: Expires
ja: 期限切れ

en: Save Changes
ja: 変更を保存

en: Key
ja: キー

en: Manual
ja: 手動

en: Expired
ja: 期限切れ

en: Features
ja: フィーチャー

en: Query
ja: クエリー

en: Blocked
ja: ブロック

en: About
ja: アバウト

en: Memory limit
ja: メモリの制限

en: Errors
ja: エラー

en: Metric
ja: メートル法

en: - All -
ja: - 全て -

en: Critical
ja: 重大な

en: Allowed roles
ja: 許可された役割

en: Max age
ja: 有効期間

en: Logging settings
ja: ログの設定
