GraphQL Shield (1.0.0) - en to mr translation catalogue (20 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Value
mr: किंमत

en: Type
mr: प्रकार

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Edit
mr: संपादन

en: Message
mr: संदेश

en: Name
mr: नाव

en: Time
mr: वेळ

en: User
mr: सदस्य

en: Error
mr: तृटी

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Active
mr: सक्रिय

en: Never
mr: कधीही नाही

en: Save Changes
mr: बदल जतन करा

en: Blocked
mr: प्रतिबंधीत
