GraphQL Shield (1.0.0) - en to pt translation catalogue (41 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Overview
pt: Visão geral

en: Edit
pt: Editar

en: Message
pt: Mensagem

en: Name
pt: Nome

en: Time
pt: Hora

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: User
pt: Usuário

en: User ID
pt: ID do usuário

en: Error
pt: Erro

en: Created
pt: Criado

en: Active
pt: Ativo

en: Never
pt: Nunca

en: Severity
pt: Severidade

en: Warning
pt: Aviso

en: Filters
pt: Filtros

en: IP Address
pt: Endereço IP

en: Expires
pt: Expira

en: Save Changes
pt: Salvar alterações

en: Key
pt: Chave

en: Expired
pt: Expirado

en: Query
pt: Consulta

en: Info
pt: Informações

en: Blocked
pt: Bloqueado

en: Reason
pt: Motivo

en: About
pt: Sobre

en: Memory limit
pt: Limite de memória

en: Errors
pt: Erros

en: Metric
pt: Metrico

en: - All -
pt: - Todos -

en: Critical
pt: Crítico

en: Allowed roles
pt: Papéis permitidos

en: Max age
pt: Idade máxima

en: Logging settings
pt: Configurações de criação de registros
