GraphQL Shield (1.0.0) - en to ro translation catalogue (42 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Edit
ro: Editați

en: Message
ro: Mesaj

en: Name
ro: Nume

en: Time
ro: Ora

en: Timestamp
ro: Timestamp-ul

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: User
ro: Utilizator

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Error
ro: Eroare

en: Created
ro: Creat

en: Active
ro: Activ

en: Never
ro: Niciodată

en: Severity
ro: Gravitate

en: Warning
ro: Avertizare

en: Filters
ro: Filtre

en: IP Address
ro: Adresă IP

en: Expires
ro: Expiră la

en: Save Changes
ro: Salvare Modificări

en: Key
ro: Cheie

en: Expired
ro: Expirat

en: Features
ro: Caracteristici

en: Query
ro: Interogare

en: Info
ro: Informație

en: Blocked
ro: Blocat

en: About
ro: Despre

en: Memory limit
ro: Limită memorie

en: Errors
ro: Erori

en: - All -
ro: - Toate -

en: Critical
ro: Critic

en: Allowed roles
ro: Roluri permise

en: Max age
ro: Vârstă maximă

en: Logging settings
ro: Setări de logare
