GraphQL Shield (1.0.0) - en to ug translation catalogue (19 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Type
ug: تىپى

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Description
ug: بايانى

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Overview
ug: قىسقىچە ئەھۋالى

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Error
ug: خاتالىق

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Severity
ug: مۇھىملىقى

en: Features
ug: ئالاھىدىلىكلىرى

en: Blocked
ug: توسۇش

en: About
ug: ھەققىدە

en: - All -
ug: ھەممىسى
