GraphQL Shield (1.0.0) - en to hy translation catalogue (26 entries)

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Operations
hy: Գործողություններ

en: Value
hy: Արժեք

en: Type
hy: Տեսակ

en: Cancel
hy: Չեղարկել

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Disabled
hy: Անջատված է

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: Overview
hy: Ակնարկ

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Message
hy: Հաղորդագրություն

en: Name
hy: Անուն

en: Time
hy: Ժամանակ

en: Unknown
hy: Անհայտ

en: User
hy: Օգտագործող

en: User ID
hy: Օգտատիրոջ  ID

en: Error
hy: Սխալ

en: Created
hy: Ստեղծվել է

en: Active
hy: Ակտիվ

en: Never
hy: Երբեք

en: Severity
hy: Կարևորություն

en: Warning
hy: Զգուշացում

en: IP Address
hy: IP հասցե

en: Info
hy: Ինֆո

en: Blocked
hy: Արգելափակված
