GraphQL Shield (1.0.0) - en to id translation catalogue (39 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Overview
id: Sekilas

en: Message
id: Pesan

en: Name
id: Nama

en: Time
id: Waktu

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: User
id: Pengguna

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Error
id: Kesalahan

en: Created
id: Dibuat

en: Active
id: Aktif

en: Never
id: Tidak pernah

en: Severity
id: Keparahan

en: Warning
id: Peringatan

en: Filters
id: Filter

en: IP Address
id: Alamat IP

en: Expires
id: Kadaluarsa

en: Save Changes
id: Simpan Perubahan

en: Key
id: Kunci

en: Manual
id: Petunjuk

en: Features
id: Fitur

en: Query
id: Kueri

en: Blocked
id: Diblokir

en: Reason
id: Alasan

en: About
id: Tentang

en: Memory limit
id: Batas memori

en: Errors
id: Kesalahan

en: - All -
id: - Semua -

en: Critical
id: Kritis

en: Max age
id: Usia maksimal

en: Logging settings
id: Pengaturan pencatatan
