GraphQL Shield (1.0.0) - en to kk translation catalogue (25 entries)

en: Status
kk: Жағдайы

en: Delete
kk: Өшіру

en: Operations
kk: Операциялар

en: Value
kk: Мән

en: Type
kk: Тип

en: Cancel
kk: Келіспеу

en: Description
kk: Сипаттама

en: Disabled
kk: Сөндірілген

en: Enabled
kk: Қосылған

en: Overview
kk: Шолу

en: Edit
kk: Өңдеу

en: Message
kk: Хабарлама

en: Name
kk: Аты

en: Time
kk: Уақыт

en: Timestamp
kk: Уақыт белгісі

en: Unknown
kk: Белгісіз

en: User
kk: Пайдаланушы

en: User ID
kk: Қолданушының ID

en: Error
kk: Қате

en: Created
kk: Құрылған

en: Active
kk: Белсенді

en: Never
kk: Ешқашан

en: Severity
kk: Қауіптілік

en: Filters
kk: Фильтерлері

en: Blocked
kk: Бұғатталған
