GraphQL Shield (1.0.0) - en to kn translation catalogue (38 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: Error
kn: ದೋಷ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: Warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: Filters
kn: ಕಡತ(_F)

en: IP Address
kn: IP ವಿಳಾಸ

en: Expires
kn: ಅಂತ್ಯಗೊಳ್ಳುವುದು

en: Expiration Date
kn: ಅಂತ್ಯಗೊಳ್ಳುವ ದಿನಾಂಕ

en: Revoke
kn: ರದ್ದುಮಾಡು

en: Key
kn: ಕೀಲಿ

en: Expired
kn: ಕಾಲಾವಧಿ ಮುಗಿದಿದೆ

en: Query
kn: ಸಂದೇಹ

en: Info
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Blocked
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿಸಲಾದ

en: Reason
kn: ಕಾರಣ

en: Auto
kn: ಸ್ವಯಂಚಾಲಿತ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Key Name
kn: ಕೀಲಿಯ ಹೆಸರು

en: Errors
kn: ದೋಷಗಳು

en: Critical
kn: ಸಂದಿಗ್ಧ
