GraphQL Shield (1.0.0) - en to ku translation catalogue (30 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Value
ku: نرخ

en: Type
ku: جۆر

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Description
ku: دەربارە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Overview
ku: پیشاندانی گشتی

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Message
ku: پەیام

en: Name
ku: ناو

en: Time
ku: کات

en: Timestamp
ku: کات مۆر

en: Unknown
ku: نەزانراو

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: User ID
ku: ID ی بەکارهێنەر

en: Error
ku: هەڵە

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Active
ku: چالاکە

en: Never
ku: هیچ کاتێک

en: Severity
ku: دژواری

en: Warning
ku: ئاگاداری

en: Filters
ku: پاڵێوەرەکان

en: IP Address
ku: ئەدرێسی ئای.پی.

en: Key
ku: کلیل

en: Info
ku: زانیاری

en: Blocked
ku: بلۆککراوە

en: About
ku: دەربارە
