GraphQL Shield (1.0.0) - en to ru translation catalogue (50 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Value
ru: Значение

en: Type
ru: Тип

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Overview
ru: Обзор

en: Edit
ru: Редактировать

en: Message
ru: Сообщение

en: Name
ru: Название

en: Time
ru: Время

en: Timestamp
ru: Время

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: User
ru: Пользователь

en: User ID
ru: ID Пользователя

en: Error
ru: Ошибка

en: Created
ru: Создано

en: Active
ru: Активно

en: Never
ru: Никогда

en: Severity
ru: Важность

en: Warning
ru: Предупреждение

en: Filters
ru: Фильтры

en: IP Address
ru: IP-адрес

en: Expires
ru: Истекает

en: Save Changes
ru: Сохранить изменения

en: Key
ru: Ключ

en: Manual
ru: Вручную

en: Expired
ru: Истекшие

en: Features
ru: Особенности

en: Query
ru: Запрос

en: Info
ru: Инфо

en: Blocked
ru: Заблокировано

en: Reason
ru: Причина

en: Auto
ru: Авто

en: About
ru: Информация

en: Memory limit
ru: Ограничение памяти

en: API Keys
ru: Ключи API

en: Errors
ru: Ошибки

en: Metric
ru: Метрическая

en: Enable logging
ru: Включить журналирование

en: Execution Time
ru: Время выполнения

en: - All -
ru: - Все -

en: Critical
ru: Критический

en: Allowed roles
ru: Разрешённые роли

en: Allowed methods
ru: Доступные методы

en: Max age
ru: Максимальный возраст

en: Logging settings
ru: Настройки логирования
