GraphQL Shield (1.0.0) - en to tr translation catalogue (44 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Edit
tr: Düzenle

en: Message
tr: İleti

en: Name
tr: İsim

en: Time
tr: Zaman

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: User
tr: Kullanıcı

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Error
tr: Hata

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Active
tr: Etkin

en: Never
tr: Asla

en: Severity
tr: Önem derecesi

en: Warning
tr: Uyarı

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: IP Address
tr: IP Adresi

en: Expires
tr: Geçerlik tarihi

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Key
tr: Anahtar

en: Expired
tr: Süresi dolmuş

en: Features
tr: Özellikler

en: Query
tr: Sorgu

en: Info
tr: Bilgi

en: Blocked
tr: Engellendi

en: Reason
tr: Sebep

en: About
tr: Hakkında

en: Memory limit
tr: Bellek sınırı

en: API Keys
tr: API anahtarları

en: Errors
tr: Hatalar

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Critical
tr: Önemli

en: Allowed roles
tr: İzin verilen roller

en: Max age
tr: Yaş üst sınırı

en: Logging settings
tr: Günlüğe kaydetme ayarları
