GraphQL Shield (1.0.0) - en to uk translation catalogue (55 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Overview
uk: Огляд

en: Edit
uk: Редагувати

en: Message
uk: Повідомлення

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Time
uk: Час

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: Unknown
uk: Невідомо

en: User
uk: Користувач

en: User ID
uk: ID користувача

en: Error
uk: Помилка

en: Created
uk: Створено

en: Active
uk: Активно

en: Never
uk: Ніколи

en: Severity
uk: Важливість

en: Warning
uk: Попередження

en: Filters
uk: Фільтри

en: IP Address
uk: IP-адреса

en: Expires
uk: Дійсне до

en: Expiration Date
uk: Термін Придатності

en: Revoke
uk: Відкликати

en: Save Changes
uk: Зберегти зміни

en: Key
uk: Ключ

en: Manual
uk: Вручну

en: Expired
uk: Термін дії вичерпано

en: Features
uk: Властивості

en: Query
uk: Запит

en: Info
uk: Інформація

en: Blocked
uk: Заблоковано

en: Reason
uk: Підстава

en: Auto
uk: Авто

en: About
uk: Про модуль

en: Memory limit
uk: Обмеження пам'яті

en: Key Name
uk: Назва ключа

en: Errors
uk: Помилки

en: Metric
uk: Метрична

en: Requests
uk: Запитів

en: Enable logging
uk: Вести журнал

en: - All -
uk: - Усе -

en: Critical
uk: Критична ситуація

en: Allowed roles
uk: Дозволені ролі

en: Event Type
uk: Тип події

en: Max age
uk: Максимальний вік

en: Add Rule
uk: Додати правило

en: Logging settings
uk: Налаштування ведення журналу

en: Last Used
uk: Останнє використання

en: No logs found.
uk: Журнали відсутні.
